Články

 Zpět na seznam článků 

Slinivka a geniální vynález v obuvníctví.

 Slinivka.

Rovina souměrnosti těla dělí slinivku na hlavu a ocas slinivky. Tato dispozice se projevuje i v reflexní zónách. Takže na pravé noze se nachází hlava slinivky, která od hrany chodidla zasahuje dovnitř na šířku 1,5 prstu. Na levé noze ocas je od hrany na tří a půl prstu. Na obou nohách je přitom osou reflexní plošky zóna pasu (linie procházející skloubením nártních kůstek s klínovými kostmi.

6

 

Slinivka je v těle hluboký orgán jak ze předu tak i ze zadu. Proto je lepší, když na tuto reflexní plošku nejprve působíme mírným tlakem asi 3-5 vteřin. Tím pronikneme do informační zóny slinivky. Následující hmaty jsou již prováděny stejnou sílou jako na jiných reflexních ploškách. Neměla by se příliš předráždit. Denní dávka zmáčknutí je asi 120, ale rozděleno na tři až čtyři sezení. Znovu platí pravidlo, že při objevení se ostré bolesti přejdeme od mačkání do hlazení.

Svépomocné mačkání hlavy slinivky na pravé noze.

Obr. SvepomocneMackaniHlavySlinivkyNaPraveNoze

Slinivka – žláza dvojí tváře funguje jako sekreční, tak i hormonální. V praxi pozorujeme, že většina problémů s ní vzniká díky nedostatečnému odtékání šťáv. Kritickým místem přitom jsou vyústění do dvanácterníku. Stres nebo nevhodné jídlo zavře tyto „ústečeka“, které se mimochodem dají při troše trpělivosti najít na pravé noze v reflexní plošce dvanácterníku. Vzniká tak celá řada problémů: na straně střev je to nedostatečné trávení, například nadýmání-meteorismus. Na druhé straně trpí samotná slinivka, protože reaktivované sekrety (pravděpodobně proto, že přišli do kontaktu se žlučí) ji otravují. Dochází k poškození tzv. Langerhansových ostrůvků, produkujících hormony na regulaci hladiny cukru v těle (cukrovka). Velmi nebezpečným onemocněním je zánět slinivky. V jednom případě jsme byli přizvání zrovna k tomuto onemocnění v akutním stavu. Paní (30) ležela na JIP – ce a situace byla skutečně vážná. Její chodidla prozradila velmi vekou bolest v reflexních ploškách slinivky, jater a dvanácterníku. Asi po deseti minutách opatrného působení (mačkání/hlazení), uvolnění krční páteře a několika cílených otázkách se uvolnilo citové napětí z dvanácterníku a náhlým způsobem odezněli z plošek všechny bolesti. Paní na několik vteřin ještě více zbledla, než už původně byla, ale po chvilce hlásila příjemné teplo v bříšku. Od ty doby se její stav začal výrazně zlepšovat a po měsíci byla z nemocnice doma.

Možnost svépomocného mačkání slinivky má velký význam při cukrovce. Měli jsme například mladou klientku (17) na inzulínu. Jak to už bývá u mladých lidí, kteří mají plnou hlavu jiných myšlenek, si někdy zapomněla píchnou potřebnou dávku inzulínu, ale přišla na to až když byla mimo domova. Jak řekla: „Pořádně jsem si namačkala reflexní plošky slinivky na obou chodidlech a cítila se výborně.“ Příští měření neukázalo žádnou odchylku od normálu.

Někdy jsme nemohli pomáhat lidem s cukrovkou, protože jezdili na kontroly jednou za dva, tři měsíce a nebyla možnost zareagovat na sníženou potřebu inzulínu. Reflexní terapii aktivována slinivka začala více produkovat inzulín, a tak bylo najednou inzulínu v těle hodně a hrozil hypoglykemický stav. Dnes si už pacienti mají možnost měřit hladinu cukru i každý den, co jím umožňuje na změnu správně reagovat.

Málo známý je zpětnovazební vliv slinivky na sliznice v těle. Například při nadýmání dojde k okamžité úlevě již po několika stlačeních reflexních plošek slinivky. Podobně si lze pomáhat při dýchacích problémech. Děložní myomy, nebo endometrióza jsou také hlavně důsledkem slabosti slinivky.

O prospěšnosti bosé chůze jsme toho popsali už hodně, ale musíme se s Vámi, milí návštěvníci našich stránek, podělit o nedávný zážitek. Setkali jsme se totiž s výrobci zdravých bot. Ne že bychom slevovali z tvrzení, že nejlepší reflexní terapie je bosá chůze, ale musíme přiznat, že běžný člověk se většinu dne pohybuje v botách, nebo bos po rovných tvrdých plochách. Musíme přiznat, že ihned po obutí jejich geniálního jednoduchého vynálezu nás až zaplavil pocit blaha v celém těle. Přečteme si co oni sami o svém vynálezu píší.


Dáme-li otázku proč lidé vyšlapávají opatek a sešlapávají podpatek obuvi, nedostaneme fundovanou odpověď od odborníků ani výrobců obuvi. Po desetiletém vývoji stélky, která byla anatomická a doplněna snížením palcového kloubu oproti malíkovému

kloubu a vytvoření zrcadlového pohledu ze spodní strany stélky se dosáhlo toho, že

stélka kopíruje plosku nohy. Tímto nám aktivuje skupinu svalů na noze.

Vytvořením jamky palcového kloubu se stal palec dokonalou pákou a plní svoji

funkci. Při současných, běžně ve světě vyráběných stélkách, pozapomněli výrobci na

skutečnost, že došlápnutí na palcový kloub ( sezamové kůstky), nám ohybač i

napínač palce zvedne palec nahoru a nedovolí aby byl nejdokonalejší

pákou. Z praxe cca 4000 zákazníků máme potvrzeno, že chůze po námi

vyráběné stélce s prohlubní palcového kloubu

Geniální jamka.

Obr.GenialniJamka

vyrovná osy kotníků a zamezuje scházení opatku a podpatku. Tato stélka má pozitivní vliv na kolenní a kyčelní klouby, ale rovněž i celkově na páteř ( postavení celého těla).

Dobrá správa pro diabetiky:

V konstrukci stélky, kromě anatomie hraje významnou roli i korek, jako dokonalý

izolátor. Diabetik nepozná, kdy dojde k diabetické noze. Při používání této stélky

jako prevence vnímá teplotu na plosce nohy a teplotu na nártu, která

je rozdílná. Jakmile ustane tento pocit rozdílných teplot dochází pravděpodobně k diabetické noze.

Při používání stélky jamka palcového kloubu nám zajišťuje že na plosce nohy při chůzi i

stání se nevytváří mozoly na palcových a malíkových kloubech. Největší problém je

rozpoznat, kdy dojde k otlaku na těchto místech jelikož se vytváří pod otlačenou a

ztvrdlou tkání. Při používání této vložky se obnoví měkká tkáň a nikdy nevzniknou

mozoly. Další informace u pana Hanáka na 728 576 528 a jrhanak@seznam.cz ,

www.botyhanak.cz.


Přidáno: 12. 06. 2008 11:36


Komentáře k článku     

Od: Ilona Papežová | www | 09. 10. 2010 20:49
Pùl roku se vzpamatovávám z kolapsu slinivky. Nyní jsem èirou náhodou objevila èlánek "Slinivka a geniální vynález v obuvnictví". Vyzkoušela reflexní plošky slinivky. Funguje to. Dìkuji, to je super informace. Ještì bych ráda vìdìla, kde je reflexní ploška dvanáctníku a jater. Mùžete mi tuto informaci poskytnout? Dìkuji. Ilona

Od: xxx | www | 20. 05. 2010 19:34
Díky za pìkný èlánek

Od: maja | www | 24. 05. 2009 17:52
Milá paní já mám moc dobré vzpominky co jsem si koupila a kupuji stelky do bot.p.Hanáka bolesti V ám urèitì uplnì nepøejdou ale moc pomuzou pøichuzy.

Jsem velmi spokojena ,moc p,Hanakovi ,dìkuji,náhodou jsem našla jej v novinách,Blesku.

Od: Helena | www | 09. 03. 2009 18:00
Anení to jarysku jedno - co pomùže - hlavnì, že pomùže :-))) . A navíc kombinace vícero - je urèitì ku vìci prospìchu. Tak hodnì zdravíèka a záda bez bolesti - trvale, pøeje Helena

Od: Marusia | www | 21. 09. 2008 17:45
Chcem sa spytat, preco je kombinacia kava s mliekom jed???
Trpim dost nizkym tlakom,takze bez kavy rano nemozem riadne fungovat.Kombinaciu s mliekom mi pred niekolkymi rokmi poradil jeden liecitel, z cistej kavy ma bolieval zaludok.Pila som ale turecku.Dnes pijem iba rozpustnu, a s mliekom je to znesitelnejsie.ĂŹakujem Vam za odpoved.

Od: Patakyovi | www | 18. 06. 2008 23:10
Není dùležité, co bude za vyléèením, ale to, že se budete cítit líp. Stélky jsou pøíspìvkem do zdraví, ale v žádném pøípadì ne všelék. Podle toho, jak popisujete vaše potíže, máte hodnì rezerv v životosprávì (nepijete náhodou kávu s mlékem=prudký jed?), nebo tipujeme, že za kyèly je žluèník a tedy nepotlaèujete v sobì zlost a hnìv? A podobnì, ale to chce podrobný prùzkum a hlavnì trpìlivost a èas. Ale urèitì jste na správné cestì.

Od: jarysek | www | 16. 06. 2008 14:37
Koupila jsem stélku, koupila jsem boty a èekám na zázrak. Je fakt, že mne už dva dny záda nebolí, tøeba jsou to opravdu léèivé boty. Mám špatné kyèle, nohy silnì do X, problémy s SI skloubením a spodní záda mne bolí trvalé. Ale ještì k tomu cièím a masírují, tak jak to poznám, že za vyléèením jsou boty?


Přidání nového komentáře
Jméno:
E-Mail:
www:
Komentář:
Prosím napište číslicí toto číslo "šest": *
(ochrana proti spamu)
Zobraz nápovědu


Home | Design & Code julius.pataky.cz | A | Nahoru
TOPlist