Články

 Zpět na seznam článků 

Lícní nerv

Možná, že reflexní terapie je jedinou metodou, kterou lze léčit a vyléčit ochrnutí lícního nervu, které se projevuje ustrnutím líce, znehybněním koutku úst, nebo očních víček. Při správném zmáčknutí dojde k okamžitému proteplení v postižené části. Léčebný efekt je závislý od trvání ochrnutí. Při bezprostředním ošetření je účinek stoprocentní. Čím však uběhne delší doba od ochrnutí, zmenšuje se i možnost úplného vyléčení. Reflexologickým působením se však nemůže nic zkazit, takže doporučujeme pokusit se léčit i starší případy.

Mačkání lícního nervu nehtem Nachází se na čtvrtém prstu, jeho druhém (prostředním) článku, ze strany malíčku, uprostřed. Mačká se nehtem na místní nerv, orientovaným kolmě na jeho průběh.

Nerv, podobně, jako žížalka, má snahu zpod nehtu uhýbat. Třeba ho však zatlačit do kouta a tam přitisknout o kost. Působíme na ty straně, kde je potíž ( pro jistotu je třeba vyzkoušet i na druhé). Že je to správné místo poznáme podle velké bolesti. Denně se musí mačkat pětkrát i víc po 15 až 30 zmáčknutí najednou. A při déletrvajícím ochrnutí vydržet i několik měsíců.

Pro trvalou stimulaci někdy přilepíme na to místo měděný (vhodnější je zlatý ) plíšek („červený" kov stimuluje, bílý tlumí, jako například stříbro, cín, jedna koruna česká, hliníku se ale vyhýbáme). Na ovlivňování nervových zakončení se velmi osvědčili semínka Měsíčnice vytrvalé (Lunria rediviva). Má to tu výhodu, že když jej správně přilepíme, působí inteligentně. Při potřebě stimulace stimuluje a pokud je nerv předrážděn, nebo v zánětu tak tlumí. V Čechách je chráněná, ale na Slovensku je možné ji a její semínka nasbírat. Více informací o ní lze získat v Herbáři léčivých rostlin od Janči a Zentricha (EMINENT).

Letos jsme měli v ordinaci kluka (10), který byl asi třičtvrtě roku po tom, co ho porazilo auto. Byl prý na tom tenkrát velmi špatně, ale jakoby zázrakem se z toho dostal a jako památka na hrůznou událost mu zůstalo nepohyblivé levé víčko. Říkal, že když se například koukal do zrcadla a zavřel oči, pořád se v něm viděl. Tato porucha ho dost znervózňovala. Díky tříměsíční snaze a každodenního mačkání milující babičkou se víčko začalo znovu pohybovat. Sice ze začátku s mírným zpožděním, ale rozdíl se postupně ztrácí.

Jiný případ se stal už dřív. Jeden náš dobrý známy (31) měl v koupelně náhlý výpadek vědomí a pádem si poranil hlavu. Okamžitě ho převezli do nemocnice, ale tam nezjistili žádnou příčinu náhlého bezvědomí. Ani na srdci, ani v mozku. Po této příhodě mu však zůstal nepohyblivý koutek úst. Jako řešení mu navrhovali operaci. Stalo se mu to v pátek a v neděli si tajně odskočil k nám do ordinace. Je třeba říct, že při mačkání lícního nervu trpěl jako zvíře. Ale nejvíc mu záleželo na tom, jak bude vypadat a proto statečně držel. V pondělí ráno u vizity doktoři nemohli pochopit, jak rychle zmizelo tak hrozivě vyhlížející ochrnutí lícního nervu.

Naše klientka (45) trpěla parezou lícního nervu. Léčili ji léky tři měsíce, ale bez příznivého výsledku. Začínala se už vyhýbat společnosti a hodně trpěla i psychicky. Po dvou sezeních u nás a samozřejmě vlastním každodenním usilovném mačkání došlo k oživení celé postižené oblasti obličeje.


Přidáno: 04. 12. 2007 21:30


Komentáře k článku     

Od: Lydia | www | 14. 05. 2016 06:03
To Dr.SUNNY ho můžete e-mailem, pokud budete potřebovat pomoc v jejich vztahu drsunnydsolution1@gmail.com
Slibuji, že vaše problémy jsou řešeny okamžitě. Poté, co byl ve vztahu s ním sedm let, on mě opustil, jsem udělal všechno, co mohu přivést ho zpátky, ale marně. By pro lásku cítím pro něj, prosil, ale odmítl jsem vysvětlil můj problém na někoho on-line a navrhla bych raději poslala Spellcaster, kdo by mi pomohl, aby mu kouzlo zpátky, ale já jsem ten, kdo nikdy věřil v kouzlech, neměl jinou možnost, než se snažit to, poslal kolečko, řekl žádný problém vše bude v pořádku do tří dnů, můj bývalý zpátky ke mně do tří dnů, kouzlo bylo obsazení a překvapivě druhý den to bylo kolem 4:00 hod. Můj bývalý mi zavolal, byl jsem tak překvapen, odpověděl hovor a vše, co řekl, že byl tak líto všeho, co se stalo, chtěl jsem, což mám rád tolik. Byl jsem tak šťastný, překvapený. Od té doby Slíbil jsem, že všichni budou vědět, že nikdy nebude mít problém vztahu, který budu odkazovat na spell džbánu o pomoc. Každá osoba může potřebovat pomoc závodníka, jeho e-mail drsunnydsolution1@gmail.com~~HEAD=dobj nebo přidat mě na WhatsApp +2348077620669

On také dělal mnoho kouzlo-like,
(1), chcete, aby vaše ex zpět.
(2) Vždy máte noční můry.
(3) Má být podporovány ve své kanceláři
(4) Chtěli byste dítě.
(5) Chcete být bohatý.
(6) chcete, aby vaše manžela / manželku, že je jen na vás navždy.
(7) potřeba finanční pomoc.
8) Chtěli byste mít pod kontrolou tohoto manželství
9) Chcete být přitahovány k lidem
10) Bezdětnost
11) POTŘEBUJETE manžela / manželky
13) Jak vyhrát loterii
14) PROMOTION SPELL
15) OCHRANA SPELL
16) Kouzlo PODNIKÁNÍ
17) jasně dobrá práce
18) lék pro každou nemoc / H.I.V.
Spojit se s ním dnes na adrese: drsunnydsolution1@gmail.com

Od: Božena | www | 01. 03. 2016 14:09
Dobrý den. Můj muž má 14 dní obrnu lícního nervu na levé straně. Navštívil neurologa, oční a ušní oddělení. Dostal 5 injekcí a chodí na rehabilitaci. Dáváme oční kapky a oční gel.mast , oko na noc zalepujeme, protože ho úplně nezavře. Přikládáme teplé obklady několikrát denně.Obličej se mu snažím jemně masírovat. Kvůli povislé tváři se při jídle někdy i kousne do vnitřího dásna.
Včera jsem objevila váš článek o stimulaci lícního nervu na prstu u nohy a ihned jsem to šla zkusit. Máme ale ještě jiný problém -( je diabetik a 2x denně píchá inzulín ) a nohy má méně citlivé -má neuropatii. Až po chvíli říkal, že něco na noze cítí a že mu to jde trochu do chodidla, změny jinde nepocítil. Poradíte mi, jestli mám i nadále dělat tuto stimulaci a jestli by bylo možné aktivovat i jiné body ohledně neuropatie a diabetu? Tuto situaci s obrnou i se zvýšeným diabetem a neuropatií nenese příliš dobře. Děkuji Božena

Od: Veronika Fuhrmanová | www | 06. 06. 2015 22:33
Dobrý den, manžel má obrnu lícního nervu na levé straně. Na pravé straně toto onemocnění prodělal před dvěma lety. Důvodem byl a je pásový opar... Pravá strana se po půl roce uzdravila, ale vznikly synkinézi. Nyní 3 měsíce marodí s levou stranou - čelo+obočí se už hýbe, ve tváři je ale pouze náznak a oko se nezavírá. Chodí samozřejmě na masáže, míčkuje si, nahřívá se. Chodí taky na akupunkturu - po ní je vždy vidět malý pokrok. Aplikovali na něj také Vojtovu metodu - když jsem mu jí dělala doma, tak oko zavřel, ale ukázalo se, že synkinézi jsou pak větší. Hledám nejrůznější možnosti, jak uzdravení uspíšit a narazila jsem na Váš článek o obrně... Bojím se ale, aby reflexní terapie nepůsobila jako Vojtova metoda - aby nevznikly a nezhoršovaly se synkinézi, které jsou nevrátné. Máte s tímto problémem nějakou zkušenost? Je možné že by ref. ter. odstranila synkinézi na pravé straně? Děkuju za odpověď.
S pozdravem Fuhrmanová

Od: Hanka | www | 23. 07. 2014 19:24
Dobrý den, prosím o radu. Včera mě celý den píchalo v pravém uchu- při jezení, zívání a párkrát i jen tak v klidu. Dnes ráno, jsem si všimla, že na pravé straně obličeje v oblasti lícní kosti mám zhoršenou citlivost- když se doktu kůže je to "jakoby nebyla moje"- jakoby byla umrtevá,nárazově mě bolí. Bolí mě zuby, hlava. U doktora jsem ještě nebyla, ale na inernetu jsem se dočetla, že to může být zánět trojklaného nervu. Co si o tom myslíte vy? Budu ráda za jakoukoliv radu. Děkuji Hanka

Od: Jiří | www | 18. 07. 2014 13:45
Dobrý den.Je mi 37 a zhruba 5 dní jsem měl šílené bolesti hlavy,nejvíce za levým okem.Žádné léky na bolest nezabírali.Byl jsem poslán na neurologii,kde mi dělali ct mozku a po té poslán domů s tím,že se jedná o podráždění trojklanného nervu,a dostal jsem lsilné léky,které se používají na epilepsii Neurotop retard 300.Jednu beru večer a třetí den ráno a večer.Bolest se přestěhovala do oblasti spánku,do ucha a poté do zadní části hlavy.Nyní bolest po třech dnech ustoupila.Ale.Začala mi ochrnovat půlka obličeje,zatím pouze koutek úst.Nejde mi pískat.Celou dobu mě doprovázejí teploty 37-37-5st.C.Nevím co to je,ani lékaři asi ne,a prosím moc o radu.Dnes obvodní Mudr.ještě udělala vyšetření na boreliozu.Prosím porad'te.Předem děkuji

Od: Pavlína | www | 19. 06. 2014 19:22
Dobrý den, chci Vám poradit ohledně parézy. Měla jsem parézu facialis cca před 18 lety. Bylo to z jízdy v autě při otevřeném okně. Neměla jsem žádnou mimiku na pravé straně obličeje. Nehýbala jsem čelem, obočím, nedovřela oko, úsměv byl jen na jednu stranu, jíst a pít byl velký problém a strašně velké bolesti hlavy. Byla jsem tehdy těhotná ( v 9. Měsíci). Doktor mě poslal do nemocnice, kde jsem ležela na porodním. Nic se mnou nedělali. Kvůli miminka mi nemohli dát nic proti bolesti a nemohli mi podat ani kortikoidní léky jako je např. prednison, který zabírá rychle, ale má i nežádoucí účinky. Po porodu mě pustili domů. Dělali a vymýšleli jsme vše, jak se uzdravit. Zařídila jsem si v injekcích vitamíny B (myslím, že to byl B6 a B12), co si myslím, že mi velice pomohlo je akupunktura. Jehličkami mi pan doktor napíchal ucho, obočí, jehly jsem měla i na hlavě. Hned po prvním napíchání jehel jsem přišla domů a v zrcadle jsem zjistila, že dokážu hýbat obočím a hlavně bolesti pominuly. Byla to velká radost a psychika se hned zlepšila. Jehly mi píchal nejprve 2x týdně. Napíchával mi nervy (bylo to nutné pro stimulaci). Po každém sezení jsem na tom byla líp a líp. Taky jsem chodila na rehabilitaci, kde mi stimulovali svaly pomocí elektroléčby a dělali se mnou cvičení. Na rehabilitaci jsem chodila cca 3 měsíce. Dnes parézu na mě nikdo nepozná. Samozřejmě mám nějaké malé nedostatky o kterých vím jen já. Chci jen ještě říct, že to potkalo i mého syna, když měl 2 roky. Byli jsme na kolotoči a na druhý den jsem zjistila, že má omezený pohyb v obličeji. Nebudu to vše vyprávět, ale já jsem hned věděla o co jde. Nasadili mu prednison a já jsem si vyhledala paní doktorku, kterou jsem prosila, aby mu udělala akupunkturu s jehličkami, jelikož pan doktor, který mi tu akupunkturu dělal, byl na dovolené. Měla jsem štěstí, že paní doktorka z rehabilitace se o toto zajímala, bodovala ho tehdy laserem, protože byl malý. Zkuste tuto metodu a uvidíte, že je účinná. Čím dřív s akupunkturou začnete, tím vyléčení půjde líp.

Od: Iva Zdanjuková | www | 25. 05. 2014 15:08
Dobrý den. Prosím o radu. Mému synovi včera v nemocnici sdělili, že má obrnu obličejového nervu. Stěžuje si na špatnou hybnost levé poloviny obličeje,pálí ho oko a špatně se víčko zavírá. Užívá antibiotika,vitamíny skupiny B a oční mast ke zvlhčení oka.Léčí se doma .Jiná léčba prý není, zítra by měl začít s rehabilitací.Moc prosím o radu , jak mu uspíšit uzdravení , zda existují ještě i jiné léčebné postupy . Moc děkuji za každé vlídné povzbudivé slovíčko a přeji hodně zdravíčka . S pozdravem Zdanjuková.

Od: gabi | www | 19. 03. 2014 18:49
Dobry den, mam belovu parezu uz 4mes s minimalnym progresom. Pareza je na lavej strane. Mozte mi poradit?
Dakujem. Gabika

Od: andrea | www | 01. 03. 2014 20:36
Dobry den mam obrnu licnoho nervu uz treti mesic zacalo to horeckama ,bolesti ucha ,,nechut .. Hned jsem sla k neurologovi nasadil mi kortizon dal mi papir s cviky a poslal domu .Byla sem dost nestastna zadne rehabilitace tak vse sem si nasla na nete. Koupila sem si uv lampu .konecne uz muzu zavrit oko, docela normalne se zasmat, ale strach mam porad bez cepice se ven bolim .je to lecba na dlouhou trat nekdy uz stracim silu.tak pokid budete vedet nejakou radu budu rada.a kdo ma tuhle nemoc preji trpelivost ..

Od: marie | www | 04. 02. 2014 12:59
Před 10 lety jsem prodělala zánět trojk.nervu.Po dlouhé době se to
usadilo.Loni jsem byla u zubaředával mi titan.čep,který jsem 3 měs.vydrželas bolestí,,musel být vyndán,neusadilo se to jak říkal
lékař,naopak se mi rozbolel opěttrojk.nerv a lícní nerv.Nyní po půl rocemám pořád dost velké potíže,přitom si tvář pořád chráním,před ofouknutím.Tvář je velice citlivá,mažu si tvář řebříč.
olejem,tak je to trochu lepší.Nemohu chodit ven a jsem na to dost náhlá.Co by jste mi doporučil,nechci žádné tlumící léky.
Děkuji Marie.

Od: bandová anna | www | 31. 01. 2014 22:28
dobrý den čtu na vaší strance a potřebovala bych poradit jsem tet s dcerou v pardubické nemocnici s obrnou lícního nervu už sme tu desatý den a furt je to stejný chtěla sem se zeptat jak se to vaše cvičení provádí a jestli se to ,muže dělat i malým dětem je jí 7 let má to z ofouknutí pravděpodobně ve vísledcích z moku nic nevišlo děkuji předem za odpověd prosím pomozte mi jsem zoufalá

Od: Pavel Ježek | www | 12. 09. 2013 11:10
Moc děkuji za radu, zveřejněnou ve vašem článku - ochrnutí lícního nervu. 23.8.2013 se u našeho syna projevila obrna lícního nervu v důsledku meningoencefalitidy způsobené borelií. Protože se zabyváme alternativní medicínou, hledali jsme každou maličkost, jak synovi pomoci. Použití reflexního bodu dle vašeho návodu bylo zásadní, pro nápravu jeho stavu. Již po týdnu se projevilo výrazné zlepšení a po 17 dnech hospitalizace v nemocnici byl syn propuštěn s tím, že není nutná další rehabilitace, protože hybnost tváře se vrátila téměř do normálu. Dnes na něm nikdo nepozná, že má za sebou takovéto vážné onemocnění. I lékaři se zajímali o to, jakým způsobem se toho podařilo docílit. Ještě 1x děkuji.

Od: Eva H. | www | 15. 11. 2012 08:36
Dobrý den, mám problém s levou stranou obličeje. masírovat se má tedy na pravé straně chodidla,že? děkuji za odpověď.Eva.

Od: sedmerohor | www | 29. 05. 2012 18:46
Jak jsem slíbila, celá šťastná vkládám info že dnes - 29.5. už mi vše v obličeji funguje na 95%! Ráda bych také, v duchu filozofie, která mne již 20 let živí dodala, že k vítezství nad každou nemocí je zapotřebí uvědomění, že existují také psychosomatické spouštěče, které více či méně mají vliv na to, čím onemocníme. Paréza lícního nervu způsobí "klid" ve tváři. Nebolí a jedna část obličeje zkrátka jen nekomunikuje, nereaguje, nejeví zájem. Jde o přesný odraz naší vnitřní podvědomé potřeby. Reálná ukázka přetížení, únavy, ztráty zájmu. Ochrnutí levé části obličeje reaguje na potřeby pravé mozkové hemisféry, jde hlavně o soukromé, rodinné, osobní věci, v opačném případě jde spíše o pracovní přetažení, nebo starosti. Pro úplné vyléčení je tedy vhodné zároveň se zvolenou léčbou též souběžně řešit to co nás trápí.
Všem přeji hodně štěstí, Hanka.

Od: sedmerohor | www | 22. 05. 2012 12:57
Dobrý den, ochrnula jsem během tří dnů na pravé straně obličeje. Celou dobu jsem nechápala, co se děje. V panice jsem pátrala po síti, než mi vše došlo. Tento způsob zjištění diagnozy velmi bolí, protože téměř neexistují dobré zprávy o léčbě parézy lícního nervu. Snad jedinou jsem objevila tady(paní Mílo DĚKUJI!!!) Ihned jsem začala se stimulací lícního nervu na čtvrtém prstu pravé nohy. Došlo mi, že nejsem schopna si bolestivé ošetření provádět poctivě sama. Manžel si zařídil volno, vše jsem mu vysvětlila, a již pátý den každé 2 hodiny oba "trpíme" . Bolí to totiž pekelně, a manželovi to vůbec nedělá dobře být toho strůjcem. Po každé masáži vetřu maličkou kapičku Bachových esencí č. 39 (krizovky) do horní a dolní části nervu (schéma na Wikipedii), a jednu si kápnu na jazyk. Uvědomila jsem si totiž, že pozitivní nálada tady hraje velkou roli. Dnes se mi už trochu zvedá koutek úst a vědomě trochu pohybuji víčkem, v oblasti nervů mám pocit horka a šimrání, a vím jistě, že to nejhorší mám za sebou!! Děkuji Bohu, že jsem to neodevzdala školské medicíně do jejích lhostejných rukou. Dopíši sem datum, kdy se zase budu smát:-). Hana Kubíková.

Od: Vincent | www | 01. 08. 2010 08:23
Ahoj vsem postizenym Bellovou obrnou neboli zanetem licniho nervu. Mam pro Vas vsechny jednu radu. Rehabilitujte, masirujte, nahrivejte, berte vitamin B12, necvicte dokud nebudete znovu 100% fit. Samozrejme co nejmene mluvte, nesmejte se a drzte oblicej v teple. Z vlastni zkusenosti vim o cem mluvim. V soucasne dobe ziji Ve Velke Britanii a pred rokem me postihl zanet licniho nervu na leve strane obliceje. Dodnes mam potize se souhyby hlavne proto, ze jsem nedostal stejnou peci jake se mi dostalo v Ceske republice kdyz jsem onemocnel s pravou stranou obliceje. Preju hodne stesti a trpelivosti.

Od: Albrecht | www | 14. 01. 2010 23:27
Musím mos poděkovat za tento článek.Obrnu lícního nervu jsem dostal těsně před svátky a s terapií jsem začal okamžitě.Jsem přesvědčen,že mi pomohla natolik,že po 14 dnech můžu normálně jíst,oko se zavírá samo a vrací se mimika obličeje.Prodělávám rehabilitaci a věřím,že do měsíce nebude nic znát.
Ještě jednou díky za radu a pokud někoho postihne stejný problém neváhejte a mačkejte!!!

Od: Gabina | www | 31. 07. 2009 20:17
prosim Vas o radu,muj manzel ma obrnu licniho nervu asi dva mesice,diky Vasim strankam,zaciname s masazi prstu na noze.Jenom jsem se chtela zeptat,jestli to muzeme provadet,kdyz manzel prodelal pred 10 mesici srdecni infarkt.

Od: jana | www | 19. 02. 2009 11:42
Jsem ráda ,že nejsem sama kdo trpí obrnou lícního nervu a ráda bych se zeptala jak pryč ze strupy který mi vznikli touto chorobou .Opakovane se mi vrácí nový a nový a nemohu se toho zbavit.Smích mi ještě nejde ale srovnává se to,ikdyž někdy mě pálí oko napsali mi tyto léky na oči kapky Ophthalmo-SEPTONEX a Ophthalmo-AZULEN myslíte že to pomůže.jak vyzrat nad tím dík a krásny den.

Od: Dáša | www | 30. 09. 2008 11:49
Dobrý den.Mám obrnu licního nervu přesně měsíc,beru vitamíny,cvičím,ale víčko u oka,vlastně celá tvář se ani nehne,začínám mít strach,že je to trvalé.Mám pocit,že nepomáhá nic.Začínám být zoufalá.Dáša

Od: Kamila | www | 04. 07. 2008 11:21
Chtěla bych se s vámi podělit o zkušenosti s léčbou parézy lícního nervu.Obrnu mám kvůli oparu, který jsem měla v uchu - došlo k výsevu pupínků a otoku, jenž utlačil i facialis (lícní nerv). Herpes jsem chytla v Alpách, kde byl ostrý vítr, mráz, přestože jsem nosila čepici, kuklu, helmu...Ale hlavním důvodem bylo celkové oslabení imunity, fyzické i psychické vyčerpání, snad i genetika. Po návratu z lyžování jsem jela okamžitě na pohotovost, potom na orl a neurologii, oční. Byly mi předepsány rehabilitace - solux, měkké techniky, elektrostimulace. Ale rehabilitační sestra mi odmítla provádět elektrostimulaci, protože může dojít k synkinézám, což jsou trvalé změny, záškuby nervů - například když se smějete, může vám závisle na tom škubat např. obočí. Na rehabilitace chodím už tři měsíce a teď jsme začali s elektrostimulací, ale jen na 2 minutky a ne na všechny postižené svaly, měla jsem totiž ztuhlou bradu a horní koutek byl trošku lenivý. Došlo tak k výraznému zlepšení, ale opravdu se to nesmí přehánět. Dále jsem nahřívána soluxem, sestra mi dělá Vojtovu metodu, stimulující masáž obličeje, doma provádíme míčkování měkkým balonkem.S tváří se nesmí cvičit (pískání, křeček, nafukování, šklebení, cenění a podobné grimasy), dokud v tváři není nějaká reakce a se nervy nezačnou postupně obnovovat(inervace). Vedle rhb chodím i na akupunkturu a zároveň laserování. Můžu jenom doporučit, také výrazně pomáhá. Doma si dělám obklady z ječmene, který uvařím, takže docílím vlhkého tepla a navíc se lépe dostanou vitaminy do pokožky, než jenom upražením v troubě. K tomu má ječmen výbornou schopnost udržet dlouho teplo. Dobré je i tvář nahřívat lampou, pokud ji vlastníte nebo si dávat horkou sprchu na ochrnutou půlku obličeje. Někteří léčitelé zase radí přikládat na obličej např. březové lístí nebo listí z černého bezu. Užívám samozřejmě od začátku vitaminy - hlavně B komplex a Milgammu (účinější než B komplex, obsahuje totiž B12, která se dobře do těla vstřebává díky tomu, že je v měkkých tobolkách). Užívala jsem jednak tabletovou formu, jednak 10 injekcí Milgammy. Z vitaminů užívám ještě C a E. Jinak je samozřejmě důležité jíst co nejvíce ovoce, zeleniny, ryb,atd. k podpoře oslabené imunity. Na neurologii mi předepsali ještě Enelbin na prokrvení. Na očním mi předepsali lacrisin mast na noc a oftalmo septonex kapky. Ty mi však předepisovali asi po dobu dvou měsíců, i když se mohou aplikovat jen 2 týdny. Proto jsem měla oko neustále zarudlé, ke konci dne po únavě jsem viděla rozmazaně a oko se nechtělo dovírat. Septonexem jsem oko jen dráždila a dávala mu další kopance. Proto jsem si nechala předepsat Vidisic gel a oko je už téměř v pořádku, jen výjimečně je červené v koutku. Doufám, že některé mé postřehy z léčby Vás inspirují a hlavně pomůžou! Hodně zdraví!

Od: Míla | www | 20. 01. 2008 16:33
Dobrý den.Ráda bych přidala svou zkušenost s obrnou lícního nervu.Loni o vánocích postihla mou maminku a půl tváře jí zcela ochablo.Sedla jsem k PC a hledala informace a narazila na Vaší radu rexlexní masáže prstů.Mamce jsem to vysvětlila a ukázala a ona poctivě mačkala a mačkala.Stalo se jí to mezi svátky a tak jí na rehabilitaci pozvali až v lednu,ale to už byla v pořádku.Mamince se ulevilo po dvou dnech a po týdnu nebylo nic poznat,bylo to jak zázrak a já jsem strašně ráda,že jsemVaše stránky objevila.nyní když má moje dcerka problémy s chůzí po špičkách , hledám radu opět zde. Děkuji Vám za Vaše stránky.Přeji Vám mnoho zdravíčka a pohody.


Přidání nového komentáře
Jméno:
E-Mail:
www:
Komentář:
Prosím napište číslicí toto číslo "šest": *
(ochrana proti spamu)
Zobraz nápovědu


Home | Design & Code julius.pataky.cz | A | Nahoru
TOPlist